LEVELZ - Soft Bead Grip Silicone Cock & Ball Ring - Teal
Take full control with the Tri-O Ring from the LEVELZ collection. Featuring three connected loops for shaft, cock & balls, and full package support, this non-vibrating ring maximizes pressure and prolongs pleasure. Made from premium, body-safe silicone and packaged in a bold, merchandisable clamshell, the Tri-O is built for players who want more structure and sensation.
Three connected loops provide support for shaft, scrotum, and full package, enhancing restriction and intensifying pleasure.
Maximizes pressure, prolongs firmness, and elevates stimulation for a more controlled and satisfying experience.
Made from 100% body-safe silicone that’s soft, durable, and comfortable for extended wear.
Offers stretch and stability for a secure yet comfortable grip during use.
Fully waterproof design allows for easy cleaning and versatility in or out of the shower.
Free from harmful materials, ensuring a safe and worry-free experience every time.
| Material: | 100% Silicone |
| Product Diameter: | 2.05" (5.2 cm) |
| Inner Diameter: | 1.42" (3.6 cm) |
| Product Dimensions: | 2.05" x 1.42" x 1.77" |
| Product Weight: | 0.28 oz |
| Package Dimensions: | 4.72" x 3.15" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for over 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Discontinue use if discomfort occurs. |
Original: $8.99
-65%$8.99
$3.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Take full control with the Tri-O Ring from the LEVELZ collection. Featuring three connected loops for shaft, cock & balls, and full package support, this non-vibrating ring maximizes pressure and prolongs pleasure. Made from premium, body-safe silicone and packaged in a bold, merchandisable clamshell, the Tri-O is built for players who want more structure and sensation.
Three connected loops provide support for shaft, scrotum, and full package, enhancing restriction and intensifying pleasure.
Maximizes pressure, prolongs firmness, and elevates stimulation for a more controlled and satisfying experience.
Made from 100% body-safe silicone that’s soft, durable, and comfortable for extended wear.
Offers stretch and stability for a secure yet comfortable grip during use.
Fully waterproof design allows for easy cleaning and versatility in or out of the shower.
Free from harmful materials, ensuring a safe and worry-free experience every time.
| Material: | 100% Silicone |
| Product Diameter: | 2.05" (5.2 cm) |
| Inner Diameter: | 1.42" (3.6 cm) |
| Product Dimensions: | 2.05" x 1.42" x 1.77" |
| Product Weight: | 0.28 oz |
| Package Dimensions: | 4.72" x 3.15" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for over 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Discontinue use if discomfort occurs. |























